آموزش ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

الیاف جمع لیف است و ماده اولیه‌ای می‌باشد که در نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع الیاف رشته‌های بسیار نازک و بلندی هستند که انعطاف‌پذیر بوده و به راحتی به هم تابیده می‌شوند. الیافی که برای نساجی مناسب هستند، حتماً باید از استحکام کافی برخوردار باشند. مواد اولیه تشکیل دهنده نخ‌ها همین الیافی هستند که بسته به آنکه طبیعی یا مصنوعی باشند، همچنین میزان ضخامت، مقاومت و ویژگی‌های ظاهریشان، برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقالع سعی می‌کنیم ابتدا با انواع الیاف و خواص آنها آشنا شده و سپس مراحل تولید نخ را بیاموزیم.

انواع الیاف

به طور کلی الیاف، به دو دسته الطاف طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند. همانطور که از اسمشان مشخص است ماهیت الیاف طبیعی از طبیعت گرفته می‌شوند و ماهیت الیاف مصنوعی نیز ساختگی است. با اینکه در اینجا هدف شناخت الیاف طبیعی است اما خالی از لطف نیست که اطلاعات مختصری درباره هر کدام از انواع الیاف به دست آوریم.

الیاف طبیعی

پیش از این دانستیم که الیاف طبیعی به طور مستقیم و بدون تغییر در ماهیتشان از طبیعت حاصل می‌گردند یعنی ممکن است که گیاهی، جانوری و یا معدنی باشند. از دیرباز در هر منطقه جغرافیایی مردم بومی آن منطقه با استفاده از آنچه در اطراف خود به طور طبیعی یافت می‌شده توانستند الیافی را برای تولید لباس، طناب و حتی پوشش خانه‌هایشان تهیه کنند. امروزه در ادامه راه تولید آنها، بشر به بهترین الیاف طبیعی با کیفیت دست پیدا کرده است. به الیاف طبیعی به شکل آماده از طبیعت گرفته شده و نیازی به تغییر، اصلاح یا تشکیل فیبر ندارند. این الیاف به تفکیک عبارتند از:

الیاف گیاهی

این الیاف از فیبرهای گیاهی مربوط به بخش‌های مختلف گیاه یعنی فیبرهای سلولزی تشکیل شده‌اند مانند: الیاف کتان و پنبه.

الیاف حیوانی

الیاف حیوانی از فیبرهای پروتئینی ساخته شده‌اند از جمله الیاف پشمی و ابریشمی

الیاف معدنی

الیاف معدنی هم از عناصری مانند آزبست تشکیل شده و ریشه در طبیعت دارند.

الیاف مصنوعی

رفته‌رفته با گذشت زمان و افزایش جمعیت، صنعتی شدن جوامع، کاهش مراتع و چراگاه‌ها و تغییرات اکوسیستم، دیگر استفاده از الیاف طبیعی بویژه برای تهیه پوشاک کافی نبوده و نیاز به تولید بیشتر الیاف حتی به شکل ساختگی احساس می‌شد بدین ترتیب تولید الیاف مصنوعی حتی با ماهیت طبیعی آغاز شد.

الیاف مصنوعی به طور ساختگی توسط انسان و با استفاده از روش‌های تولیدی خاصی تهیه می‌گردد. این الیاف که به طور عادی در طبیعت وجود ندارند؛ ممکن است ریشه طبیعی هم داشته باشند اما تولید ساختگی آنها را در زمره الیاف مصنوعی فرار می‌دهد. مانند الیاف اکریلیک، نایلون و پلی‌استر. الیاف مصنوعی به دو گروه کلی تقسیم می‌شوند از جمله:

الیاف بازیافته

این الیاف منشأ طبیعی داشته و با تغییراتی به الیاف مورد استفاده در نساجی تبدیل می‌شوند مانند الیافی که از چوب درختان حاصل می‌گردد به همین دلیل به الیاف بازیافته، الیاف نیمه مصنوعی نیز می‌گویند.

الیاف ترکیبی

الیاف ترکیبی تماماً از ترکیب مواد شیمیایی گوناگون به دست می‌آید مانند الیاف پلی‌آمید یا اکریلیک.

مزایای استفاده از الیاف طبیعی

مقاومت بالا و پایداری

الیاف طبیعی به دلیل داشتن فیبرهای سلولزی یا پروتئینی در بافت خود از پایداری بالایی برخوردار بوده و در مقابل بسیاری عوامل، از خود مقاومت نشان می‌دهند.

قدرت جذب بالا

الیاف طبیعی گیاهی و جانوری به دلیل خاصیت اسمزی فیبری، قدرت جذب بسیار بابایی دارند بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای تولید پارچه‌هایی هستند که در معرض شستشوی زیاد قرار می‌گیرند یا به منظور جذب آب استفاده می‌شوند مانند: حوله و ملحفه. از طرفی این خاصیت باعث تهویه هوای داخل پارچه شده و برای پوست‌های حساس مفیدتر است زیرا در هوای گرم وهنگام تعریق، سریع‌تر رطوبت را از دست می‌دهند.

عایق بودن در برار تغییر دما

پارچه‌هایی که الیاف طبیعی تولید می‌شوند، می‌توانند هوا را در میان منافذ بسیار ریزی که در سطح پارچه قرار دارد نگه دارد و از این طریق یک لایه عایق تشکیل دهد که مانع از عبور هوای سرد در زمستان و هوای گرم تابستان شود. بدین شکل می‌تواند با کنترل و تنظیم هوا پوست را در مقابل تغییرات دمایی محافظت کند.

سازگاری با محیط زیست

از آنجایی که ماهیت الیاف طبیعی به خود طبیعت بازمی‌گردد و در مراحل ساخت و تولید آنها بسیار کم از مواد شیمیایی استفاده می‌شود؛ با محیط زیست سازگاز بوده و به راحتی هم تجزیه می‌شوند. بنابراین ضرری برای طبیعت نخواهند داشت.

سازگاری با بدن انسان

دانشمندان بر این باورند که حدود شصت درصد از موادی که در الیاف پارچه وجود دارند، در اثر تماس با پوست بدن و از طریق پوست جذب شده و وارد خون می‌شوند. حال اگر این مواد شیمیایی و مضر باشند چه اتفاقی می‌افتد؟ بدیهی است که سازگاری الیاف طبیعی با بدن حساس انسان، می‌تواند وی را از خطرات جذب مواد خطرناک در امان نگه دارد. اغلب الیافطبیعی بویژه گیاهی ضد حساسیت می‌باشند.

نمونه‌هایی از الیاف طبیعی

پنبه

پنبه یکی از معروف‌ترین الیاف گیاهی دردنیا محسوب می‌شود که کاربردهای بسیاری داشته و از محبوبیت فراوانی نیز برخوردار است. پنبه از گیاهی بسیار ظریف به دست می‌آید و به رنگ‌های سفید، زرد، خاکستری و قهوه‌ای برای مصارف نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پنبه به دلیل ضد حساسیت بودن، قابلیت شستشوی آسان، هدایت گرمایی و جذب بالا بیشترین میزان تقاضا برای تولید پوشاک را داراست. معمولاً پنبه برای تولید پارچه و چله‌کشی فرش کاربرد دارد.

کتان

کتان گیاهی است که شرایط آب و هوایی و کیفیت نگهداری و کاشت آن می‌تواند در کیفیت الیاف تولید شده تاثیرگذار باشد. شیوه‌های مختلف کست کتان، الیافی با رنگ‌های متنوع را پدید می‌آورد که از میان آنها رنگ‌های سفید و زرد بیش از خاکستری، سبز و قهوه‌ای طرفدار دارند. الیاف کتان که دارای سطح صاف هستند جذب بالایی داشته اما زود چروک می‌شوند و با وجود اینکه ضد حساسیت بوده و بسیار خنک می‌باشند، از مقاومت زیادی برخوردار نیستند بنابراین با ترکیب کردن الیاف کتان با دیگر الیاف، پارچه‌های گوناگونی با کاربردهای مختلف تولید می‌کنند.

رامی

الیاف رامی هم از گیاهی با خواص ظاهری شبیه به کتان به دست می‌آید. الیاف رامی سفید و براق بوده و از جذب بسیار بالایی نیز برخوردارند. این الیاف به دلیل آنکه سبک و خنک هستند و هوا را به خوبی در میان منافذ خود محبوس می‌کنند، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در هوای گرم تابستان می‌باشند. همچنین دارای حاصیت ارتجاعی پایین و رنگ‌پذیری بالایی هستند.

پشم

به تمام الیافی که از پشم، کرک و موی حیوانات تولید شده باشد، الیاف پشمی می‌گویند. این الیاف از پروتئین حیوانی با نام کراتین تشکیل شده است و بسته به نوع حیوانی که ان را تولید کرده است، ویژگی‌هایشان از قبیل ضخامت، مجعد بودن، درخشندگی، استحکام، بلندی، خاصیت ارتجاعی و میزان چین‌خوردگی با هم متفاوت‌اند. این الیاف می‌توانند از پشم چیده شده یا دباغی گوسفند، کرک لاما و یا موی بز تولید شده باشد. خواص الیاف پشمی رطوبت‌پذیری، عایق بودن از لحاظ حرارت و استحکام بالا می‌باشد. کیفیت الیاف پشمی هم به این موضوع بستگی دارد که از کدام قسمت بدن حیوات تهیه شده و یا حیوان از چه نوع و نژادی باشد. از این رو مرغوب‌ترین نوع الیاف پشمی مربوط به گوسفند مرینوس است.

ابریشم

الیاف ابریشم که از پروتئین تولید شده در بدن کرم ابریشم به دست می‌آید بلندترین لیف در میان تمام الیاف را دارد. الیاف ابریشمی از مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش و حرارت برخوردار هستند حتی بیشتر از الیاف پشمی تا جایی که ابریشم تا ۱۴۰ درجه سانتی‌گراد را هم تحمل می‌کند. الیاف ابریشمی به دلیل لطافت، درخشندگی بالا، زیبایی، مقاومت در برابر چروک شدن، استحکام بالا و عایق گرما بودن موارد مصرف بسیار زیادی دارد. ابریشم برای مصارفی همچون پوشاک و بافت فرش از محبوبیت بسیاری برخوردار می‌باشد. الیاف ابریشمی می‌توانند هوا در خود نگه داشته و هم در زمستان و هم در تابستان برای تولید لباس مورد استفاده قرار گیرند. الیاف ابریشمی از نظر مقاومت در برابر مواد شیمیایی، نسبت به مواد اسیدی بسیار آسیب‌پذیر بوده اما در مجاورت مواد قلیایی قدری مقاوم‌تر است.

مراحل تولید نخ

تولید نخ از تولیداتی است که نقش بسزایی در صنایع مختلف ازجمله نساجی دارد و بدون آن حتی نمی‌توان تصور کرد که چه جایگزین‌هایی می‌توانست داشته باشد؟ نخ به عنوان ماده اولیه تولید انواع ریسمان، پارچه، فرش، موکت و بسیاری از منسوجاتی که به عنوان پوشاک و یا پوشش‌های گرمایی استفاده می‌شوند. بنابراین جایگاه و اهمیت نخ در این صنایع کاملاً واضح است که در ادامه به مراحل تولید نخ به عنوان اصلی‌ترین ماده اولیه این صنایع می‌پردازیم. مراحل تولید نخ از الیاف طبیعی به شرح ذیل است

۱- تمیز کردن

طبیعی است که جمع‌آوری موادی همچون پشم، پنبه، کتان، ابریشم و امثالهم می‌تواند این مواد را به همراه آلودگی‌های فراوان به کارخانه منتقل کند زیرا در بین گیاهان و حیوانات آلودگی وجود دارد و این الیاف هم عاری از آن نخواهد بود. به همین دلیل پیش از آماده‌سازی الیاف برای ریسندگی لازم است کاملاً شسته و تمیز شوند. بعد از اینکه الیاف شسته شده خشک شدند برای مرحله بعد آماده می‌شوند.

۲-شانه کردن و کاردینگ

در این مرحله الیاف شسته شده به صورت  توده‌های در هم تنیده هستند که باید از هم باز شوند. بنابراین الیاف را در دستگاه کارد قرار می‌دهند تا با جدا کردن الیاف هم ناخالصی‌های مابین آنها خارج شود و هم الیاف کوتاه با هم ترکیب شده و الیاف بسیار بلندی تشکیل شوند. در مورد الیاف پشمی لازم است از عمل شانه کردن هم برای جدا کردن الیاف به هم پیچیده شده استفاده کنند. بعد از جدا شدن الیاف از یکدیگر، الیاف بلند آماده شده دور پایه‌ای پیچیده می‌شوند.

۳-تاباندن الیاف

در این مرحله الیاف آماده شده را کشیده، پیچانده و می‌تابانند تا رشته به هم پیوسته نخ تولید شود. به کمک چرخش نخ‌ها را مقاوم‌تر می‌سازند. در طی چرخش که به دو صورت انجام می‌شود، نخ‌ها به طور مداوم کشیده شده و پیچ و تاب داده می‌شوند. چرخش به سمت چپ، پیچ و تاب S نام دارد و چرخش به سمت راست را پیچ و تاب Z گویند. میزان این پیچ و تاب مقاومت نخ را افزایش می‌دهد و تعداد پیچ‌خوردگی‌ها در واحد طول بر حسب اینچ کیفیت نخ را مشخص می‌کند.

پس از تولید نخ، رشته‌های نخ تولید شده را به هم می‌تابند و برای مصارف مختلف تعداد متفاوتی از رشته‌های تولید شده را به هم می‌تابانند و انواع نخ‌های تک‌رشته‌ای، دورشته‌ای و سه‌رشته‌ای را تولید می‌کنند تا برای بافت پارچه‌های مختلف با ضخامت و مقاومت متفاوت مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین با تاباندن چند رشته نخ به یکدیگر نخ‌های چند لایه‌ای برای مصارف مختلفی تولید می‌شود از قبیل نخ‌های دولایه و چهارلایه.

۴-پیچیدن نخ روی بوبین

در این مرحله نخ‌های تابیده و آماده شده روی پایه را با آهنگ خاصی روی دوک‌های مخروطی منتقل کرده و باصطلاح دور بوبین می‌پیچند تا برای استفاده در بافت پارچه آماده شود.

۵-چله‌کشی کردن

برای بافت پارچه لازم است تا نخ‌هایی به عنوان تار پارچه روی یک نورد پیچیده شوند و بقیه مراحل بافت توسط نخ‌های پود انجام گیرد. آماده کردن رشته‌های نخی که برای تار پارچه استفاده می‌شوند را چله‌کشی گویند.

۶-آهار زدن

نخ‌هایی که برای بافت پارچه آماده می‌شوند تحت آزمون‌های مقاومت قرار می‌گیرند و چون در هنگام بافت تحت کشش زیادی قرار داده می‌شوند، احتیاج به مقاوم‌سازی نیز دارند. بنابراین برای آنکه میزان پاره شدن این نخ‌ها در حین تولید پارچه را کتهش دهند، از موادی همچون سلولز، نشاسته و یا مواد شیمیایی کربوکسی متیل، پلی اکریلیک اسید و پلی وینیل الکل استفاده می‌کنند و به این شکل نخ‌ها را آهار می‌زنند.

نتیجه‌گیری

تحقیق و بررسی بر روی انواع الیاف طبیعی و مصنوعی، همچنین مراحل تولید نخ، نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انواع نخ و به تبع آن انواع پارچه، نوع الیاف استفاده شده در تولید نخ به عنوان مواد اولیه می‌باشد. نتایج بررسی‌های مختلف به این نکته منتهی می‌شود که به‌کارگیری الیاف طبیعی چه گیاهی و چه حیوانی، یکی از مهم‌ترین عوامل مرغوبیت و محبوبیت نخ در سراسر دنیا است. اغلب مردم جهان پارچه‌های تولید شده از لیاف طبیعی را به دلیل مزایای بسیاری که دارند بیشتر پسندیده و مورد استفاده قرار می‌دهند و با وجود اینکه افزایش جمعیت و بسیاری عوامل دیگر انسان را ناگزیر به تولید و استفاده از الیاف مصنوعی کرده است، اما کماکان نخ و پارچه‌های تولید شده از الیاف طبیعی بیشترین تقاضا را دارد.


محصولات الیاف طبیعی


 

 

نمایندگی کولر گازی گری در خانه سفید

نمایندگی کولر گازی گری

 کولر گازی گری در کارخانه عظیم تهویه مطبوع گری واقع در کشور چین تولید می شود .

شرکت گری با تولید انواع کولر گازی های دیواری و ایستاده و پنجره ای و پرتابل و داکت و کاست در سطح بین المللی مطرح می باشد .

انواع کولر گازی گری

حتی کولر گازی دیواری این برند بسیار متنوع و مدل های بسیار زیادی را تولید کرده است و این نشان از قدرتمندی این شرکت می باشد.
به گونه ای که از هر سه کولر گازی نصب شده در کل دنیا یک عدد  کولر گازی گری  می باشد.

شرکت گری سابقه طولانی در تولید انواع تهویه مطبوع خانگی و تجاری دارد و به جرات می توان گفت کامل ترین سبد فروش را دارد و می توان در سراسر ایران با توجه به اقلیم محل سکونت خود مدل کولر گازی خود را خریداری نمایند.

این شرکت با تولید کولر گازی هایی با کمپرسور روتاری T1 و T3 و پیستونی و اسکرال مدل های مختلفی را با طراحی های منحصر به فرد تولید و در اختیار خریداران محترم قرار داده است .

رمز موفقیت این شرکت در تولید کولر گازی های با کیفیت بالا و قیمت مناسب و خدمات پس از فروش گسترده در سراسر ایران می باشد.

کولر گازی های اینورتر این برند از بورد دی سی بهره می برد که با کنترل مصرف انرژی آن را به حداقل می رساند و قابلیت خنک کنندگی بالا را در نوسانات ولتاژی متغیر بین ۱۹۰ تا ۲۵۰ ولت را دارد و همچنین مانع از ضربه های مستهلک به کولر گازی و تاثیر بالایی در محافظت از کولر گازی دارد و موجب طول عمر کولر گازی می شود

کولر گازی های معمولی این برند دارای مدل های مختلفی می باشد و برای کل کشور عزیزمان می توانید از این برند گری خریداری و از خنک کنندگی آن بهره ببرید.

تکنسین های حرفه ای در کارخانه گری در زمینه سرمایش و کمپرسور و انتقال حرارت بطور اختصاصی عمل کرده و نظارت کاملی بر خطوط تولید و کیفیت ساخت دارند و این اکیپ با انجام آزمایشات مکرر و طاقت فرسا بهترین مدل های کولر گازی کم مصرف را در ظرفیت های مختلف تولید و در اختیار مصرف کنندگان در سرتاسر جهان قرار می دهند و این موجب رضایت خاطر و اعتماد بیشتر مشتریان به خرید این کولر گازی شده است.

گری رضایت خاطر خریدار و اعتماد مشتری را سرلوحه کار خود قرار داده است.

این کولر گازی کم مصرف بدلیل نحوه کارکرد کمپرسور در کولر گازی فوق العاده مصرف کمتری نسبت یه مدل های معمولی دارد.

قیمت کولر گازی گری بسیار ارزان می باشد زیرا که با مدل های مختلف گفته شده در بالا تولید می شود و خرید کولر گازی گری گزینه مناسبی می باشد چون مستقیما” در شرکت مادر تولید می شود.

کولر گازی اینورتر گری

قیمت این کولر گازی کم مصرف اینورتر یک مقدار از کولر گازی معمولی بیشتر می باشد ولی با مرور زمان میزان هزینه اضافی که بابت خرید بورد دی سی اینورتر پرداخت کرده اید جبران می شود.

با خرید کولر گازی کم مصرف در آینده نه چندان دور آن را به دیگر آشنایان پیشنهاد می کنید و از خرید آن رضایت کامل را خواهی داشت.

کولر گازی گری کم مصرف و معمولی دیواری در ظرفیت های مختلف ۹۰۰۰-۱۰۰۰۰-۱۲۰۰۰-۱۳۰۰۰-۱۴۰۰۰-۱۸۰۰۰-۲۱۰۰۰-۲۴۰۰۰-۲۷۰۰۰-۲۸۰۰۰-۳۰۰۰۰-۳۶۰۰۰ تولید می شود که می توانید سایز کولر گازی خود با راهنمایی های نماینده فروش ما و تکنسین نصب انتخاب و اقدام به خرید نمایید.

سایزهای کولر گازی گری

خرید کولر گازی گری با ظرفیت مناسب برای ساختمان در مصرف برق تاثیر بسزایی دارد.

 

در تعیین ظرفیت کولر گازی گری کم مصرف حتما” میزان آفتاب گیری و تعداد طبقات و سقف آفتاب خور و نوع نما و متراژ ساختمان و تعداد نفرات ساکن در ساختمان را در نظر بگیرید.

انواع کولر گازی :

کولر گازی دیواری :

کولر گازی دیواری گری با گاز ۴۱۰ و گاز ۲۲ و گاز ۳۲ تولید می شود که تا به امروز خرید کولر گازی کم مصرف با گاز ۴۱۰ دارای سرمادهی بهتر و چون حامی محیط زیست و مانع از تخریب لایه ازون می باشد پیشنهاد بهتری است.

کولر گازی ایستاده :

کولر گازی ایستاده در با برق سه فاز و برق تک فاز تولید می شود .

کولر گازی ایستاده گری تک فاز را می توان با برق خانگی ۳۲ آمپر به راحتی نصب و محیط را کاملا” خنک کرد همچنین با موتور تک فن و موتور جفت فن تولید می شود که بسته به نیاز می توان انتخاب اصولی انجام داد و با بورد دی سی اینورتر از کولر گازی کم مصرف شاهد خنک کنندگی عالی می باشید.

کولر گازی گری ایستاده با برق سه فاز برای اماکن تجاری و رستوران ها و مساجد و حسینیه ها و فروشگاه ها و اماکن ورزشی توصیه می شود زیرا این کولر گازی ایستاده سه فاز کم مصرف و از سرمادهی عالی برخوردار می باشد.

کولر گازی ایستاده گری

کولر گازی پنجره ای :

کولر گازی گری کم مصرف پنجره ای برای افرادی که مستاجر هستند گزینه مناسبی می باشد که با تغییر محل سکونت خود می توانند به راحتی آن را جابجا کنند و نیاز به حضور فیزیکی نصاب برای نصب و باز کردن آن نمی باشد.

کولر گازی پرتابل :

کولر گازی پرتابل گری بدلیل طراحی یکدست و قرار گرفتم کمپرسور و کندانسور و دیگر متعلقات در یک محفظه مانند کولر گازی پنجره ای به راحتی حمل و بدلیل داشتن پایه های چرخ دار قابلیت جابجایی آسان به هر مکانی را دارد .

پرتابل گری اینورتر با داشتن بورد دی سی از مصرف کمتری نسبت به معمولی آن برخوردار می باشد.

معمولا” برای اتاق های سرور که نیاز مبرم یک قسمت از ساختمان به خنک کنندگی بیشتر می باشد پرتابل گری کم مصرف گزینه مناسبی می باشد

قیمت پرتابل گری با توجه به طراحی ساده تر آن بسیار ارزان می باشد.

داکت اسپلیت :

داکت اسپلیت گری کم مصرف برای ساختمان های نوساخت توصیه می شود زیرا که از هزینه های اضافی خرید رادیاتور و لوله کشی های اضافی برای سیستم گرمایش می کاهد و قیمت داکت اسپلیت گری نسبت به کولر گازی دیواری گران تر می باشد ولی با احتساب هزینه های گرمایش بسیار ارزان تر و به صرفه تر برای مشتری تمام می شود .

داکت اسپلیت گری مانند کولر گازی گری در دو نوع اینورتر و بدون اینورتر تولید می شود داکت اسپلیت گری اینورتر بسیار کم مصرف می باشد.

داکت اسپلیت گری کم مصرف بصورت توکار نصب می شود و با استفاده از کانال کشی می توانید کل ساختمان را یکدست و همدما خنک کرد.

داکت اسپلیت گری

داکت اسپلیت کاست :

کاست گری کم مصرف را معمولا” برای اماکن تجاری پیشنهاد می دهیم زیرا که در سقف بصورت توکار نصب می شود و و اماکنی که سقف های بلند دارند جای مناسبی برای تعبیه آن دارند.

قیمت کاست گری با برق سه فاز و تک فاز متفاوت می باشد ولی در هر صورت نسبت به برند های دیگر مناسب تر می باشد.

کولر گازی کاست گری

خرید مناسب ترین قیمت کولر گازی گری و اسپلیت گری در نمایندگی گری خانه سفید با گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و شرکتی

فروشگاه ما سعی در راهنمایی شما خریداران محترم برای انتخاب درست واصولی می باشد که از خرید کولر گازی گری کم مصرف خرسند شوید و فروشگاه ما را به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد بدهید.

تمامی محصولات فروشگاه ما دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد و شما با خیال راحت می توانید از فروشگاه ما خرید کنید .

آدرس : کردستان – بانه – میدان جهاد بالاتر از پاساژ خیام – نمایندگی گری

شماره تماس :  08734244252

شماره موبایل :  09188742748

پنج دلیل برای ساخت فروشگاه اینترنتی را برای شما کاربران وبسایت هشت در زیر توضیح می دهیم:

پنج دلیل ساخت فروشگاه اینترنتی

۱-هشتاد درصد دقت کنید ۸۰ درصد از جمعیتی که در وب هستند خرید های خود را آنلاین انجام می دهند.

۲-تا سال ۹۷ فروش آنلاین تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

۳-در هشت همیشه روش هایی برای افزایش فروش هست.

۴-حتی زمانی که در خواب هستید با فروشگاه اینترنتی فروش خواهید داشت.

۵-ساخت فروشگاه اینترنتی در وبسایت هشت آسان و ساده است.

فیلم آموزش پنل گوگل وبمستر تولز که توسط تیم پشتیبانی فروشگاه ساز هشت تهیه شده است را از لینک زیر می توانید تهیه کنید.

دقت کنید که گوگل وبمستر تولز که به تازگی به سرچ کنسول تغییر نام داده است یکی از بزرگترین و مهم ترین و کلیدی ترین ابزارهایی است که گوگل در اختیار مدیران فروشگاه های اینترنتی و سایتها و وبلاگها قرار داده است و تقریبا می توان ادعا کرد که سایت داری و فروشگاه داری بدون وبمستر تولز کاری عبث و بیهوده خواهد بود !

مدت ۸ دقیقه از فیلم مذکور را در زیر مشاهده کنید :

آموزش گوگل وبمستر تولز

این آموزش مناسب برای کسانی است که مدیر فروشگاه اینترنتی هستند و قصد دارند تا نسبت به ثبت وبلاگ یا فروشگاه خود در گوگل وبمستر تولز اقدام کنند و در ادامه روند وبگاه خود را بررسی و بهینه نمایند

مشخصات فیلم :

  • فرمت فیلم MP4
  • مدت آموزش ۵۸ دقیقه
  • آموزش شامل تمامی منوهای وبمستر تولز به صورت عملی و به صورت فیلم آموزشی
  • حجم ۱۷۰ مگا بایت
  • قیمت ۳۹۰۰۰ تومان

برای دانلود نسخه کامل اینجا کلیک کنید

نقش موبایل های هوشمند در ساخت فروشگاه اینترنتی چیست؟ شاید سوال کمی گنگ باشد.بگذارید از اینجا شروع کنیم

در سالهای اخیر شاهد این هستیم که نرخ ضریب نفوذ موبایل های هوشمند و شرکت های سرویس دهنده ی اینترنت همراه در ایران به شدت افزایش یافته است و کمتر کسی وجود دارد که یک گوشی آندرویدی نداشته باشد

اپلیکیشن موبایل

در دو سال اخیر نیز با گسترش شبکه های اجتماعی موبایلی ، کم کم افرادی که برای رفع نیازهای روزمره و گاهی گذران وقت و گاهی خواندن اخبار و حوادث ساعاتی از روز لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی خود را روشن میکردند و در اینترنت به گشت و گذار می پرداختند به شدت کاهش یافته است به طوری که سایتی مانند بلاگفا که زمانی رتبه ی اول بازدید در ایران را به خود اختصاص میداد کم کم رو به افت و زوال پیش می رود.زیرا کمتر کسی حاضر به یافتن نیازهای خود با سرچ در موتورهای جستجو مانند گوگل هست و افراد با استفاده از شبکه های اجتماعی موبایلی مانند تلگرام و اینستاگرام نیازهای خود را مرتفع می سازند.

گاهی هم این شبکه های اجتماعی چنان وقت افراد را میگیرد که فرصتی برای او باقی نمیگذارد که به سرچ های سنتی بپردازد مگر اینکه فرد برای نیازهای تخصصی خود به روش سرچ سنتی روی بیاورد.

از نظر نگارنده ، علاوه بر مرگ خاموش گشت و گذارهای سنتی و موتورهای جستجو ، کم کم به مرگ خاموش استفاده از لپ تاپ و پی سی هم نزدیک می شویم و همانطور که در بالا گفته شد مگر برای کارهای تخصصی.

انبوهی از کاربران که فضای اینترنت را فضایی برای گشت و گذار و تفریح و گذران وقت قلمداد می کنند و کم هم نیستند تمام وقت خود را صرف کار با موبایل و اپلیکیشن های موبایلی می کنند و اینجا است که زنگ خطر برای فروشگاه های اینترنتی سنتی به صدا در می آید.فروشگاه هایی که تنها براساس سرچ در موتورهای جستجو زنده اند و به آن امید بسته اند .

در این فضا می توان گفت نقش موبایل در ساخت و راه اندازی فروشگاه پر رنگ می گردد‌ اگر در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود ، برنامه ایی برای کاربران موبایلی و معتاد به موبایل ندارید قطعا با شکست مواجه خواهید شد.

پس توجه کنید که برنامه مناسبی برای ارائه محصولات خود علاوه بر سایت فروشگاهی در اپلیکیشن اختصاصی نیز داشته باشید.تلاش کنید در دیزاین و برنامه های خود یک اپلیکیشن  نیز مد نظر باشد زیرا علاوه بر موارد فوق که گفته شد متاسفانه موبایل ها باعث شده اند تا کاربران تنبل شده و حوصله ورود و بازدید سایت فروشگاهی شما را نداشته باشند.

با اپلیکیشن فروشگاهی ، همیشه و همه جا با مشتری خود همراه خواهید بود زیرا اپ شما روی گوشی مشتری نصب است و خیلی سریع می توانید محصولات و تخفیف های خود را به اطلاع مشتریان برسانید.

با داشتن اپلیکیشن در واقع بلندگویی در دست دارید که هر لحظه با مشتری صحبت خواهید کرد.

پس هیچگاه نقش موبایل در راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی را فراموش نکنید !

ساخت اپلیکیشن برای فروشگاه اینترنتی به زودی با فروشگاه ساز هشت میسر خواهد شد.این اپلیکیشن به دو نوع عمومی و اختصاصی عرضه خواهد شد.در نوع عمومی محصوللت همه ی کاربران فروشگاه ساز هشت در اپلیکیشن و در دسته بندی های مشخص لود خواهند شد و به صورت رایگان در دسترس مدیران فروشگاه ها و مشتریان قرار خواهد گرفت.اپلیکیشن مانند یک پاساژ اینترنتی جامع شامل هزاران محصول کاربران فروشگاه ساز هشت و به صورت کاملا حرفه ایی و مطابق با آخرین تکنولوژی های برنامه نویسی آندروید طراحی گردیده است.با اپلیکیشن هشت ، مدیران فروشگاه ها قادر خواهند بود تا برای کالاهای خود اقدام به بازاریابی ننوده و از این فرصت بی نظیر استفاده کنند.

اما اپلیکیشن اختصاصی به درخواست هر یک از فروشگاه های زیر مجموعه ی فروشگاه ساز هشت طراحی و تحویل مدیر فروشگاه خواهد شد . در این اپ اختصاصی تنها محصولات همان فروشگاه خاص نمایش داده می شود.

ساخت اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی

منتظر رونمایی اپلیکیشن فروشگاه ساز هشت باشید و فروش خود را چندین برابر کنید زیرا امروزه تقریبا خرید اینترنتی از روش سرچ در گوگل و ورود به فروشگاه اینترنتی تقریبا رو به منسوخ شدن است و اپلیکیشن ها جای خود را به روش های قدیمی داده اند.

بک لینک اجتماعی به لینک فروشگاه اینترنتی شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف گفته می‌شود. معمولا تصور از شبکه‌های اجتماعی تنها فیس‌بوک و تویئتر است اما اینطور نیست. سایت‌هایی که تخصصی‌تر به امر شبکه‌سازی پرداخته‌اند را نیز می‌توان جزو شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد.

در گذشته که مسنجری مانند یاهو مسنجر وجود داشت، از این بک لینک بسیار استفاده می شد. در حال حاضر با ورود گوشی‌های هوشمند، دیگر دوره آن رسیده است که کسب و کار خود را با این مسنجرها ادغام کنید. مسنجرهایی که می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید مانند تلگرام و واتس آپ و لاین هستند

با حمایت‌هایی که دولت به تازگی از مسنجرهای ایرانی کرده است، تعداد این نوع به شدت افزایش داشته است. مدیران این نوع مسنجرها با هر شیوه و ترفندی اعم از پاپ‌آپ، نصب اجباری و تحمیل این نوع مسنجرها به کاربران ایرانی، قصد در بالابردن کاربران داشته‌اند. اما شایعات و لطیفه‌هایی با موضوع شنود اطلاعات آن‌ها که سریع فراگیر شد و این که با استفاده از این نوع مسنجرها دولت یا هر ارگان وابسته‌ای می‌تواند به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کند، دلیلی شد تا این نوع مسنجرها نتوانند به موفقیت چشمگیری برسند. پرهزینه بود ن این نوع تبلیغات، نامعتبر بودن آمار تعداد کاربران و هم‌چنین استفاده کم ایرانیان از مسنجرهای ملی و ایرانی از دلایل نامناسب بون آن‌ها برای بک لینک هستند.

تلگرام محبوب‌ترین مسنجر در بین ایرانیان است. امکاناتی که می‌توان از آن‌ها برای بک لینک گرفتن استفاده کرد:
– کانال‌ها (شخصی و عمومی)
– سوپر گروه‌ها
– ارسال پیام و لینک خود به شکل تک به تک به افراد حاضر در دفترچه تلفن شما
– ساخت ربات تلگرام (در پست‌های بعدی این آموزش به صورت تخصصی و کامل قرار خواهد گرفت).

 

 

ساخت فروشگاه دانلودی یا همان فروشگاه فایل و مقاله در یک دقیقه را ما به زبان ساده و واقعی به شما آموزش میدهیم از صفر تا صد راه اندازی فروشگاه فروش فایل و محصولات دانلودی را با خواندن متن زیر کامل بیاموزید :

حتما توی اینترنت پکیج های کسب درآمد میلیونی و از این دسته آموزش ها به چشمتون خورده و حتما برای یک بارم که شده شاید این محصولات رو خریداری کرده باشید.
خب اگه شما این کارو نکردید بنده بیش از بیست نوع مختلف از این آموزش ها و پکیج ها رو خریداری کردم و خوانده ام و وجه تشابهی که در اکثر آنها وجود داشت یک سری دستورالعمل های تکراری بود که فقط شاید برای مدت کوتاهی می شد کسب درآمد از اینترنت کرد.

روشهای بسیار زیادی در اینترنت برای کسب درآمد وجود داره ولی آیا همه این روش ها پول سازه؟ باید بهتون بگم متاسفانه هیچ کدوم از این روش ها به درد نمی خوره و فقط وقت آدم رو برای مدتی تلف می کنه

خب بزارید داستان زندگی خودم رو براتون تعریف کنم. در ابتدا که من علاقمند به کسب درآمد از اینترنت شدم اولین کاری که کردم یک وبلاگ در سیستم وبلاگ دهی بلاگفا راه انداختم. بعد به خیال خودم گفتم حتما بعد از مدتی که ترافیک وبلاگم بالا رفت می تونم سفارش تبلیغات از دیگران بگیرم و بزارم داخل وبلاگ و در ازای آن هزینه ای از آن ها دریافت کنم. ولی واقعا این طور نشد! و من برای اولین بار شکست خوردم.

کار بعدی که کردم اومدم توی سایت های تبلیغات کلیکی عضو شدم و روزانه روی تبلیغاتی که در پنل کاربریم بود کلیک میکردم.در روزهای اول خوب به نظر می رسید تا اینکه آخر ماه که شد دیدم زحماتی که در طول یک ماه کشیدم کلا هفت هزار تومن شده. برای بار دوم شکست خورد و رفتم سراغ کار دیگه ای.

این بار به سراغ سیستم های همکاری در فروش محصولات رفتم و شروع کردم به تبلیغات برای فروش محصولات مختلف. حتی هزینه هم برای تبلیغات کردم و پنل ایمیل مارکتینگ گرفتم و ایمیل های زیادی در روز به افرادی می فرستادم که کلا در ماه شاید سه تا سفارش اوکی میشد که پول تبلیغاتی که در ماه می دادم هم در نمی اومد. این کار هم ول کردم و به این نتیجه رسیدم تنها کسی که در سیستم های همکاری در فروش سود می کند صاحبان خود این سایت ها هستند و از این طریق(یعنی جذب بازاریاب برای فروش محصولاتشان) به صورت کاملا رایگان محصولات خود را بدون هیچ زحمتی به فروش می رسانند.من کارهای زیادی در اینترنت انجام دادم که همشون با شکست مواجه شد.

به این نتیجه رسیدم که با کار کردن برای دیگران آدم به جایی نمی رسه و فقط باید برای خودم کار کنم. روزهای زیادی به این فکر می کردم که چه طور باید از اینترنت کسب درآمد کنم.به این فکر رسیدم که الآن من تجربیات زیادی در زمینه فروش محصول و بازاریابی و وبلاگ نویسی و طراحی سایت (به طور متوسط) دارم چرا اینها رو به دیگران یاد ندم و از این طریق کسب درآمد نکنم؟ و از اینجا بود که با مشاوره برخی دوستان تونستم محصولات آموزشی- دانلودی خود را تولید و به مخاطبانم عرضه کنم.

دوست من فرقی نمی کنه که چه مهارت و تخصصی داری اگه نقاش آهنگ ساز یا نوازنده ای،اگه نویسنده ای اگه کارمندی یا کار آزاد داری اگه و اگه و اگه.هیچ فرقی نمی کنه و حتما نباید تخصص خاصی داشته باشی.اگه مهارتی داری که چه بهتر ولی اگه نداری حتما علایق و سرگرمی هایی داری دیگه؟ فکر نمی کنم آدمی باشه که به چیزی علاقه نداشته باشه.شما این مهارت ها و سرگرمی ها و تخصصتون رو خیلی راحت می تونی به آموزش تبدیل کنی و کسب درآمد داشته باشی.مطمئن باش کسانی هستند که دنبال آموزش هایی هستند که تو اونا رو بلدی.

هدف اصلی ما تولید محتوای دانلودی آموزش محور است که با این کار ساده میشه به میلیونها پول دست یافت. حتما پیش خودتون میگید مثلا مگه میشه با آشپزی کردن پول درآورد.یا مثلا با نجاری کردن چه طور میشه پولدار شد؟

راه اندازی فروشگاه دانلودی

فرض کنید شما کارهای دستی سفالی درست میکنید.شما می تونید آموزش های صوتی و تصویری را از مراحل ساخت کارهای دستیتون درست کنید و در فروشگاهی که در ادامه می گم چه طور راه اندازی کنید بزارید و به علاقمندان به کار شما آموزش هایی رو در این زمینه بدید.در ابتدا برای جذب بازدید کننده و مشتری باید مطلب رایگان با ارزشی در اختیار مخاطبانتون بزارید تا اعتمادشون رو جلب کنید.

مثال دیگری می زنم:فرض کنید شخصی نقاشی می کند و تابلو های نقاشی زیادی هم طراحی کرده است. به نظر شما این شخص چه طور میتونه از اینترنت کسب درآمد کنه؟خیلی راحته میتونه در فروشگاهی که راه میندازه عکسی از تابلو های نقاشیش بگیره و برای معرفی و نمایش و فروش تابلو های نقاشی خود این عکس ها را داخل فروشگاه خود بزاره.این از اولین روش.

روش دوم که هدف ما همینه ساخت مراحل تولید انواع تابلو های نقاشیش به هر سبکی که هست (البته تخصصی دراین زمینه ندارم) به صورت آموزش تصویری و قرار دادن آن در اختیار مخاطبان علاقمند به این موضوع است.

در این کسب و کار پتانسیل هایی وجود داره که در هیچ کدوم از کارهای دیگه وجود نداره. چرا؟

چون اولا دراین کسب و کار نیاز به سرمایه بالایی (شاید کمتر از پانصد هزار تومان) نداری و به راحتی با اطلاعاتی که داری میتونی کسب و کار خودت رو شروع کنی.دلیل دیگش اینکه کمترین ریسک رو داره به خاطر اینکه زیاد نمی خوای سرمایه گذاری کنی.

از طرفی اصلا نیازی نیست هزینه های جانبی مثل استخدام کارمند یا تاسیس دفتر کار و… کنی. شما با یک عدد کامپیوتر در اتاق خودت میتونی کارت رو شروع کنی به همین راحتی.مهمترین دلیل اینه که شما راحت به کمک این کار میتونی همه چیز رو اتوماتیک کنی و در حالی که خواب هستی یا در این کسب و کار پتانسیل هایی وجود داره که در هیچ کدوم از کارهای دیگه وجود نداره. چرا؟

چون اولا دراین کسب و کار نیاز به سرمایه بالایی (شاید کمتر از پانصد هزار تومان) نداری و به راحتی با اطلاعاتی که داری میتونی کسب و کار خودت رو شروع کنی.

دلیل دیگش اینکه کمترین ریسک رو داره به خاطر اینکه زیاد نمی خوای سرمایه گذاری کنی. از طرفی اصلا نیازی نیست هزینه های جانبی مثل استخدام کارمند یا تاسیس دفتر کار و… کنی. شما با یک عدد کامپیوتر در اتاق خودت میتونی کارت رو شروع کنی به همین راحتی.

مهمترین دلیل اینه که شما راحت به کمک این کار میتونی همه چیز رو اتوماتیک کنی و در حالی که خواب هستی پول درمیاری.هر وقت دوست داری از خواب بیدار میشی. هر وقت دوست داری می تونی مسافرت بری و و و.

اجازه بدید یک مثالی بزنم:
فرض کنید شما محصولی دارید به قیمت ۳۰ هزار تومان و سایت شما روزانه ۳۰۰ بازدید کننده دارد که رسیدن به این تعداد بازدید کننده در روز واقعا کار ساده ای است. فرض کنید از این ۳۰۰ نفر فقط ۱۵۰ نفرشون عضو سایت شما بشن.اگر همین طور پیش بره آخر ماه شما ۴۵۰۰ عضو دارید. حالا شما میای به این ۴۵۰۰ عضو یک ایمیل ارسال می کنی. فرض کنید از این تعداد عضو فقط یک درصدشون یعنی ۴۵ نفر محصول شما رو خریداری کنند در نتیجه درآمد شما از فروش این محصول میشه ۱۳۵۰۰۰۰ تومان. شما فقط با ارسال یک ایمیل تبلیغاتی (که طراحی و ارسال آن ۱۰ دقیقه هم زمان نمیبرد) به عضوهای خود در یک روز این میزان کسب درآمد داشتید.

باور نکردنیه نه؟ فراموش نکنید من در این مثال کمترین ها رو مثال زدم در صورتی که ممکنه شما چندین محصول با قیمت بیشتری داشته باشید. بازدید کننده بیشتر و در نتیجه عضوهای بیشتری داشته باشید حساب کنید ببینید چه اتفاقی می افته؟
دوست من باور کن رسیدن به این اعداد و ارقام کار بسیار ساده ای است و من مطمئن هستم تو می تونی بهش برسی.
متاسفانه خیلی ها خودشون رو باور ندارند و منتظرن یکی از راه برسه و در خونشون رو بزنه و به کار دعوتشون کنه. اما واقعا فکر می کنی با این کارا میشه به درآمدی که در بالا بهش اشاره کردم برسی؟ مسلما جوابش نه است. وقتی به راحتی از طریق اینترنت می تونی کسب درآمد میلیونی و چه بسا میلیاردی کاملا حلال داشته باشی چرا نکنی؟ واقعا بهش فکر کردی. من بهت قول میدم اگه همین الان دست به کار بشی و کسب و کار اینترنتی خودت رو راه بندازی در کمتر از شش ماه .

می تونی به این اعداد و ارقام برسی و دیگه برات باور نکردنی نیست.

فروشگاه دانلودی

برای تولید فایل آموزشی در قالب کتاب الکترونیکی فقط به یک برنامه ویرایش گر متن مثل Microsoft Word از مجموعه آفیس احتیاج دارید و به راحتی موقع خروجی گرفتن می تونید نوشته ی خود را به فایل پی دی اف تبدیل کنید. برای طراحی جلد کتاب هم می‌تونید از نرم افزار فوتوشاپ یا اگر حرفه ای تر هستید از نرم افزار In Design از مجموعه Adobe استفاده کنید.

برای تولید فایل های صوتی و تصویری خود احتیاج به میکروفون و دوربین فیلم برداری دارید. که در ابتدا نیاز به خرید دوربین دیجیتال نیست و از دوربین گوشی خود که اگر کیفیت بالایی داره می تونید استفاده کنید. برای خرید میکروفون می تونید از میکروفون های یو اس بی یا اینکه هدست با کیفیت خوب (در حد ۱۵۰ تومان) استفاده کنید. اگر آموزش شما صوتی است می تونید از هدست با کیفیت خوب استفاده کنید و برای ضبط و ویرایش صداتون می تونید از نرم افزار Adobe Audition استفاده کنید. اما اگر آموزش شما به صورت صوتی و تصویری است می تونید به دو صورت این کار را انجام دهید. اول اینکه می تونید مستقیما خودتون جلوی دوربین ظاهر شوید و با دوربینی که در بالا بهش اشاره کردم آموزش خودتون رو ضبط کنید.

اینکه می تونید آموزش خود را از طریق کامپیوتر و با استفاده از نرم افزارهای اسلاید شو مثل پاور پوینت انجام دهید. برای این کار شما نیاز به نرم افزاری دارید که از محیط صفحه ی کامپیوترتون فیلم برداری کنه که می تونید از نرم افزارهای Snagit و Camtasia استفاده کنید. همچنین برای توضیح آموزشتون باید از میکروفون یا همون هدستی که در بالا بهش اشاره کردم استفاده کنید.

از تولید محصول آموزشی و دانلودی خود نوبت به راه اندازی وب سایت فروشگاهی میرسه که برای این کار باید هاست و دامنه تهیه کنیم و در گام آخر سایت خودمون را طراحی کنیم.
هاست و دامنه چیست؟
هاست به معنی میزبان است و شما باید سایت خود را در محلی که همیشه آنلاین هست نگهداری کنید. هاست مانند یک کامپیوتر می ماند که اطلاعات سایت ما روی اون قرار داره و همیشه هم روشنه.

ایجاد فروشگاه دانلودی برای اینکه کاربران دسترسی همیشگی به سایت ما داشته بانشد باید فایل ها و اطلاعات سایت ما رو همین سیستم ما قرار داشته باشد.
دامین هم همون آدرس اینترنتی سایت ما است مثل ۸n8.ir  میتونیم از پسوندهای دیگری مثل .com .net .biz و غیره هم استفاده کنیم.

خرید دامنه برای فروشگاه

بعد از خرید هاست و دامین باید سایت خودمون رو طراحی کنیم و بالا بیاوریم. برای این کار می تونیم از طراحان سایت که در اینترنت فعالیت می کنند استفاده کنید که مبالغ زیادی دریافت می کنند و من اصلا برای شروع کار پیشنهاد نمی کنم از این روش استفاده کنید.
شما برای طراحی سایت خود می تونید از سیستم فروشگاه ساز هشت  استفاده کنید و به راحتی با چند کلیک می تونید سایت خود را طراحی کنید. آموزش های رایگان مربوط به فروشگاه ساز هشت هم در helper.8n8.ir موجود است.پس فراموش نکنید اصلا نیازی به هزینه های گزاف و صرف وقت جهت راه اندلزی فروشگاه دانلودی ندارید و شما به راحتی خودتون می تونید فروشگاه خودتون رو در سایت زیر با هزینه ایی فوق العاده کم (زیر سی هزار تومن)بالا بیاورید.

http://8n8.ir

کلام آخر
ما در این مقاله سعی کردیم انگیزه ای در شما ایجاد کنیم که به راحتی و بدون ترس کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید آن هم به روش راه اندازی فروشگاه دانلودی به روشی ساده و بدون هزینه های گزاف و بدون پرداخت هزینه و پورسانت و به صورت کاملا مستقل.

این نکته را دقت کنید هم اینک سیستمهای همکاری در فروش فایل زیادی وجود دارند که رایگان برای شما فروشگاه دانلودی می سازند ولی باید در این سایتها پورسانتهایی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد بپردازید و در واقع هیچگاه مستقل نخواهید بود و همانطور که توضیح دادم شما برای آنها کار می کنید نه برای خودتان.

اما در فروشگاه ساز هشت بعد از پرداخت هزینه ی بسیار کم راه اندازی فروشگاه تان دیگر هیچ پورسانتی نمیدهید و مستقل هستید

تازه یه نکته مهم اینکه می توانید علاوه بر فروشگاه دانلودی برای خودتان همزمان و در کنار فروش محصولات دانلودی ، محصولات فیزیکی هم بفروشید

دوست من در ابتدای کار ممکن است نتایج خوبی دریافت نکنی ولی نباید هیچ وقت مایوس بشی و دست از کار برداری. باید حداقل روزی ۳ ساعت روی فروشگاه دانلودی خود کار کنی و حداقل ۴ ماه از فعالیت خود بگذرد تا به نتایج مطلوبی برسی.
کسب درآمد از اینترنت کار راحتی است به شرط اینکه زحمت بکشی و تلاش کنی. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی خود حتما به این نکته باید توجه کنی که فروشگاه خود را از طریق تبلیغات رایگان به مخاطبانت معرفی کنی و برای جلب اعتماد مشتری ابتدا از مطالب رایگان و با کیفیت در فروشگاه خود استفاده کنی.

کلمات کلیدی متن چگونه تعیین میشود؟

بطور معمول استفاده و انتخاب کلمات کلیدی در متن به هدف سئو ، در تناقض با کاربری مطلب و انتقال صحیح مفاهیم خواهد بود. استفاده بیش از حد یک کلمه یا عبارت در متن میتواند موجب رنجش کاربران هنگام مطالعه شود. به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم که متن محصول خود را با کلمات کلیدی بمباران کرده و یا از جملات تکراری استفاده کنید زیرا مهمترین چیز برای یک فروشگاه اینترنتی رضایت کاربران و احساس حرفه ایی بودن فروشگاه است.

کلمات کلیدی برای فروشگاه اینترنتی

با این وجود بخش‌های موثر و مهمی هستند که در هنگام انتخاب کلمات کلیدی برای فروشگاه اینترنتی و نوشتن یک مطلب برای یک محصول جدید بهتر است به آنها توجه کرده و کلمات کلیدی مرتبط با محصول را ماهرانه در آنها بکار بگیرید. با اینکار شما میتوانید کلمه مورد نظر خود را برای روبات‌های گوگل بعنوان کلمه کلیدی معرفی کرده و جایگاه مناسبی در نتایج گوگل کسب کنید.

قبل از شروع به نوشتن یا سئو یک محصول به موضوع مورد نظر فکر کرده و کلمات کلیدی مناسب برای آن را مشخص کنید، سپس با مطالعه سایر مقالات فروشگاه ساز هشت بهترین گزینه را شناسایی کرده و تمرکز خود را هنگام نوشتن بر روی آن قرار دهید

۱٫ عنوان نوشته
کلمه کلیدی موردنظر خود را حداقل یک بار در عنوان صفحه محصول ذکر کنید و تا حد امکان در ابتدای آن.

عنوان صفحات هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربرانی که به دنبال محصول خاصی هستند با اهمیت است.

کلمات کلیدی برای فروش

یکی از فاکتورهای گوگل برای رتبه‌بندی فروشگاه بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی در نتایج میزان علاقه کاربران به یک صفحه خاص است. استفاده صحیح از کلمات کلیدی در کنار انتخاب عنوان جذاب میتواند تعداد کلیک صفحه محصول شما را در نتایج بالا برده و در مرور زمان موجب بهبود رتبه شما گردد.

چراباید به عنوان صفحه محصول اهمیت بدهیم؟
عنوان صفحه تاثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت و میتوانید با تعریف درست آن میزان ورودی فروشگاه اینترنتی خود از گوگل را افزایش دهید. در ادامه دلایل آنکه باید به سئو عنوان صفحه اهمیت بدهیم را ذکر میکنیم:

مرورگرها عنوان صفحه شما را نشان میدهند
مرورگرهای پراستفاده مانند فایرفاکس، گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر، اپرا و … همگی عنوان صفحه را در بالای پنجره‌های خود به نمایش میگذارند.

کلمات کلیدی در فروش اینترنتی

دقت کنید موتورهای جستجو عنوان صفحه را در نتایج نشان میدهند

زمانیکه کاربران در موتورهای جستجو کلمات کلیدی موردنظر خود را جستجو میکنند اولی خطی که در نمایش داده میشود عنوان صفحه شما است که در تگ متا تعریف کرده‌اید. همین امر موجب اهمیت سئو عنوان صفحه میشود که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

• در اشتراک گذاری شبکه‌‌های اجتماعی عنوان صفحه شما نمایش داده میشود
زمانیکه شما صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک میگذارید بطور پیش فرض عنوان صفحه در مطلب منتشر شده نمایش داده میشود.
سه دلیل ذکر شده در بالا همگی اهمیت عنوان صفحه و نحوه نمایش آن به بازدیدکنندگان سایت شما را نشان میدهند، با اینکه هیچ محدودیتی در تعداد کاراکترهای عنوان صفحه وجود ندارد بهتر است که مهمترین بخش آن در بین ۶۰ تا ۷۰ کاراکتر اول باشد زیرا فقط این بخش در نتایج جستجو نمایش داده میشود.

کلمات کلیدی

۷ نکته اصلی در سئو عنوان صفحه

در نتایج جستجو اولین چیزی که به چشم میخورد خط آبی رنگ با کلمات درشت‌تر است که عنوان صفحه را در خود جای داده است، شما باید با رعایت نکات سئو بازدیدکنندگان را ترغیب کنید تا سایت شما را از میان دیگر نتایج پیشنهادی گوگل انتخاب کنند.

۱٫ نام شرکت را در عنوان صفحه قرار دهید

عنوان صفحه اصلی سایت شما باید نام شرکت و فروشگاه را در ابتدای خود داشته باشد و برای صفحات داخلی فروشگاه بهتر است که نام شرکت در انتهای عنوان صفحه قرار گیرد و اطلاعات مهمتر را در ابتدای آن قرار دهید.

۲٫ کلمات کلیدی را در ابتدای صفحه قرار دهید

برای بهبود وضعیت سئو صفحه، کلمات کلیدی اصلی خود را در ابتدای عنوان صفحه قرار دهید. زیرا:

موتورهای جستجو صفحاتی که کلمات کلیدی در ابتدای عنوان صفحه وجود دارد را بیشتر به کاربران پیشنهاد میدهند.

کلمه کلیدی در ابتدای عنوان صفحه توجه بیشتری از کاربران جلب میکند و شانس کلیک بر روی سایت شما را افزایش مید هد.
جلب توجه کلمات کلیدی موجود در عنوان صفحه نسبت کلیک بر نمایش شما را در گوگل افزایش میدهد که موجب بالاتر آمدن شما در نتایج موتور جستجو میشود.

۳٫ استفاده از خط عمودی در عنوان صفحه

شما می توانید با استفاده از کاراکتر (|) در عنوان صفحه عبارات را از یکدیگر جدا کرده و ظاهری تمیز و مرتب به آن بدهید با این کار کاربران متن آن را سریعتر تشخیص میدهند و شانس کلیک بر آن افزایش می یابد.

۴٫ استفاده از اعداد در عنوان صفحه

استفاده از اعداد در ابتدای عنوان صفحه کاربرد صفحات را بیشتر میکند بطور مثال مطلبی با عنوان ۱۰ نکته اساسی در سئو عنوان صفحه افراد را به بازدید صفحه شما ترغیب میکند زیرا میدانند که چه انتظاری از صفحه شما باید داشته باشند.

۵٫ از عنوان صفحه تکراری خودداری کنید

این امر بسیار مهم بوده تا جاییکه گوگل در وبمستر خود صفحاتی که عنوان یکسانی دارند را شناسایی کرده و تذکر میدهد، اگر تعداد صفحات شما بسیار زیاد است و امکان تعیین عنوان صفحه بصورت دستی برای شما وجود ندارد حداقل برای صفحه اول و صفحات مهم سایت عنوان صفحه را مشخص کرده و نکات سئو را مدنظر قراردهید.

۶٫ برتری خود را در عنوان نشان دهید

قراردادن حجم زیادی از اطلاعات در ۷۰ کاراکتر کار راحتی نیست پس سعی کنید تا مهمترین برتری‌های خود را در آن بگنجانید. بشور مثال عبارت بهترین پیشنهاد یا کمترین قیمت میتوانید افراد را به بازدید از سایت شما ترغیب کند.

۷٫ عنوان صفحه مرتبط با مطالب سایت باشد

نوشتن عنوان صفحه با رعایت تمام نکات سئو و جذابیت بالا اگر در ارتباط با مطلب صفحه محصول فروشگاه نباشد ارزشی ندارد. کاربران انتظار دارند تا عنوان صفحه چکیده‌ای از محتوای صفحه باشد و در صورتیکه با محتوایی غیرمرتبط روبرو شوند به سرعت صفحه باشد و در صورتیکه با محتوایی غیرمرتبط روبرو شوند به سرعت صفحه شما را ترک خواهد کرد و این امر باعث بدتر شدن رتبه شما در نتایج جستجو خواهد شد.

کلمات کلیدی فروش

۲٫ تگ‌های HTML

عنوان بخش‌های مختلف یک نوشته یا همان تگ‌های HTML بر تصمیم گیری موتور جستجو برای انتخاب کلمات کلیدی یک صفحه بسیار موثر هستند.
قرار دادن کلمه مورد نظر شما در تگ h1 و h2 صفحه میتواند نقشی کلیدی در سئو نوشته شما داشته باشد.
لزومی ندارد که عنوان صفحه و تگ h1 یکسان باشد ولی تفاوت بسیار زیاد میان آنها میتواند موجب مشکوک شدن یا سردرگمی روبات‌های گوگل در انتخاب کلمات کلیدی نوشته شما شود.

سئو تگ‌های HTML

تگ‌های HTML یا عنوان همانطور که از نام آنها مشخص است برای متمایز کردن سرتیترهای نوشته از متن بکار میروند. آنها همچنین به نام سرتیتر هدر یا h1، h2 و … شناخته میشوند. مهمترین تگ‌های HTML، سرتیتر h1 و کم اهمیت‌ترین آنها h6 است. در کدنویسی سایت خود باید ترتیب استفاده از تگهای HTML را بدرستی رعایت کنید و اگر بطور مثال بعد از h1 از h3 استفاده کنید، بر سئو فروشگاه شما تاثیر منفی خواهد داشت.

انتخاب کلمات کلیدی

بعنوان یک مثال کاملتر نحوه کدنویسی و استفاده از تگ‌های HTML در یکی از مطلب به نام سئو چیست را بررسی می‌کنیم:

<h1> سئو چیست؟ <h1/>
<h2> اهمیت سئو در چیست؟ <h2/>
<h2>چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟ <h2/>
<h3> کلاه سیاه و کلاه سفید <h3/>

توجه داشته باشید که استفاده از سرتیتر h1 اهمیت بسیار بالایی دارد و هر صفحه از سایت باید یکی از آنها داشته باشد.
ترتیب استفاده از تگ‌های HTML در متن و کاربردهای تگ‌های HTML برای مشخص کردن بخش‌های مختلف یک متن بکار میروند و بر کاربردی بودن سایت از نظر کاربران و سئو نوشته تاثیر بسزایی دارند.

کاربرد تگ‌های HTML از نظر سئو

• ارتباط: موتورهای جستجو ارتباط موضوعی میان تگها با متن را بررسی میکنند.
• تعیین کلمه کلیدی: گوگل برای تعیین درصد استفاده از کلمات کلیدی به سرتیترهای عنوان اهمیت بالایی میدهد و با میزان استفاده از آنها در متن مقایسه میکند.
• اهمیت تگ h1: مهمترین تگ HTML، بوده و نباید هرگز از آن چشم‌پوشی نمود. موتورهای جستجو اهمیت ویژه‌ای به کلمات بکار رفته در آن میدهند وباید همانند title tag حاوی توضیحات مختصری در مورد صفحه باشد.
• محتوای مناسب بازدیدکنندگان: تگ‌های HTML دید مناسب برای درک بهتر محتوای صفحه به بازدیدکنندگان میدهند. گوگل اهمیت بالایی برای تجربه مناسب بازدید کنندگان در سایت شما قائل است، از اینرو استفاده از تگ‌های HTML بر سئو صفحه شما تاثیرگذار است.

کاربرد تگ‌های HTML از نظر کاربردی بودن سایت

• ‌سرتیتر h1 اطلاعات مختصر و مناسبی از آنچه که در ادامه خواهند خواند به بازدیدکننده سایت شما میدهد.
• استفاده از تگ‌های HTML متنوع و این امکان را به کاربر میدهد که به سرعت بخش موردنظر خود را در متن پیدا کند.
• استفاده از تگ‌های HTML موجب میشود تا مطلب ارائه شده تمیز و مرتب به نظر برسد.

کارهایی که نباید با تگ‌های HTML انجام دهید

• آنها را با کلمات کلیدی بمباران نکنید، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در تگهای ‌ HTML بر سئو سایت شما تاثیر منفی دارد.

• تگهای HTML تکراری در صفحات مختلف استفاده نکنید و سعی کنید که مطالب با هدرهای متفاوت داشته باشید.

• هر متنی که در صفحه از دید کاربران پنهان باشد بر سئو شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و تاثیر آن در تگ‌های HTML چندین برابر است.
• سرتیتر h1 و عنوان صفحه را یکسان انتخاب نکنید.

 

۳٫ کلمات کلیدی در محتوای نوشته

بطور حتم مهمترین مکان برای قراردادن کلمات کلیدی محتوای نوشته محصول خواهد بود. چگونه ممکن است شما در مورد موضوع خاصی بنویسید ولی در هیچ کجای نوشته آن کلمه را بکار نبرید؟
استفاده از کلمه کلیدی در متن به معنی بمباران نوشته نیست، لازم نیست که هر یک خط در میان عین عبارت را تکرار کنید، شما میتوانید با بکارگیری کلمات مرتبط و یا ترکیب‌های مختلف هم در نتایج گوگل رتبه مناسبی کسب کنید و هم به خوانندگان فروشگاه خود احترام بگذارید. گوگل قادر به تشخیص کلمات هم‌معنی، مرتبط و همچنین ترجمه انگلیسی عبارت است. بعنوان مثال سه کلمه «ورزش»، «ورزشی» و «sport» میتوانند تاثیر مشابهی در تعیین کلمه کلیدی صفحه شما توسط گوگل داشته باشند.
بکاربردن بیش از حد یک کلمه یا عبارت در متن موجب میشود گوگل آن را بعنوان یک عبارت عمومی یا حرف ربط مانند «از»، «در»، «است» و غیره بشناسد، در نتیجه کلمه کلیدی صفحه شما نخواهد بود.

۴٫ آدرس صفحات

استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحه تاثیر کمتری نسبت به سایر موارد خواهد داشت، ولی نکته قابل توجه آن است که همین آدرس در بسیاری از فروشگاه ها و بخصوص زمانیکه کاربران آدرس شما را مسنقیما کپی میکنند بعنوان انکر تکست لینک شما شناخته میشود و حضور کلمه کلیدی در آن میتواند برپیشرفت صفحه در آینده بسیار تاثیرگذار باشد. البته به شرطی که صفحه شما آنقدر کارآمد و جذاب باشد که کاربران به دیگران پیشنهاد دهند.

همانطور که میدانید آدرس فروشگاه از بخش‌های مختلفی برای قرارگرفتن کلمه کلیدی در آن تشکیل شده است. در میان قسمت‌های مختلف آدرس فروشگاه اینترنتی شامل دامنه اصلی، زیردامنه، دسته و صفحه، بهتر است که کلمه کلیدی مربوط به هر صفحه را در پایان آدرس فروشگاه و مختص همان صفحه قرار دهید، به این ترتیب شما برای هر صفحه از سایت کلمه کلیدی مجزایی داشته و پتانسیل جذب بازدیدکننده از گوگل افزایش می‌یابد.

گویا بودن آدرس فروشگاه :

اگر از کلمات کلیدی در URL استفاده نمیکنید تا حد امکان کلماتی به کار ببرید که بخوبی گویای محتوای صفحه باشند، با این کار بازدیدکنندگان دید بهتری نسبت به صفحه‌ای که به آن وارد میشوند خواهند داشت و در نهایت بر سئو سایت شما موثر خواهد بود.
کوتاه بودن آدرس سایت، هرچه آدرس سایت کوتاهتر باشد خواندن آن راحتتر خواهد بود در نتیجه از کلماتی مانند «از»، «در»، «با»، «برای» و شبیه اینها در آدرس سایت خود استفاده نکنید. کم بودن تعداد کلمات ارزش هر کدام را از نظر مورد نظر موتورهای جستجو بیشتر خواهد کرد.
‌کلمات کلیدی در ابتدای آدرس، کلمه یا عبارت کلیدی اصلی خود را در ابتدای بخش صفحه آدرس سایت قراردهید. روباتهای گوگل اهمیت چندانی به کلمات انتهایی آدرس‌های طولانی نمیدهند.

کلمات تکراری در URL

از تکرار کلمات پرهیز کنید، بطور مثال استفاده از یک کلمه در آدرس دسته و صفحه کار درستی نیست.
۸n8.ir/blog/blog.php
آدرس زیر جایگزین مناسبی برای آدرس فرضی بالا است:
۸n8.ir/blog/seo.php
یکسان نبودن با عنوان صفحه، لزومی ندارد که کلمات بکار رفته در آدرس نوشته با عنوان صفحه یکسان باشند، شما میتوانید آدرس دهی را با کلمات دیگری انجام دهید.
کاراکترهای نامناسب، ‌تا حد امکان از کاراکترهای نامناسب مانند &,? و % در آدرس سایت خود استفاده نکنید.
زیاده‌روی در سئو، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در URL میتواند تاثیر معکوسی بر سئو داشته باشد.

• بیش از یک تگ h1 در مطلب استفاده نکنید، اینکار ممکن است گوگل را به شما مشکوک کند که قصد دارید کلمات کلیدی خود را به او تحمیل کنید، بجای اینکار از تگ‌های HTML بعدی استفاده نکنید و با مطلب را در چند قسمت منتشر کنید.