ساخت و راه اندازی فروشگاه دانلودی (فایل) در یک دقیقه

ساخت فروشگاه دانلودی یا همان فروشگاه فایل و مقاله در یک دقیقه را ما به زبان ساده و واقعی به شما آموزش میدهیم از صفر تا صد راه اندازی فروشگاه فروش فایل و محصولات دانلودی را با خواندن متن زیر کامل بیاموزید :

حتما توی اینترنت پکیج های کسب درآمد میلیونی و از این دسته آموزش ها به چشمتون خورده و حتما برای یک بارم که شده شاید این محصولات رو خریداری کرده باشید.
خب اگه شما این کارو نکردید بنده بیش از بیست نوع مختلف از این آموزش ها و پکیج ها رو خریداری کردم و خوانده ام و وجه تشابهی که در اکثر آنها وجود داشت یک سری دستورالعمل های تکراری بود که فقط شاید برای مدت کوتاهی می شد کسب درآمد از اینترنت کرد.

روشهای بسیار زیادی در اینترنت برای کسب درآمد وجود داره ولی آیا همه این روش ها پول سازه؟ باید بهتون بگم متاسفانه هیچ کدوم از این روش ها به درد نمی خوره و فقط وقت آدم رو برای مدتی تلف می کنه

خب بزارید داستان زندگی خودم رو براتون تعریف کنم. در ابتدا که من علاقمند به کسب درآمد از اینترنت شدم اولین کاری که کردم یک وبلاگ در سیستم وبلاگ دهی بلاگفا راه انداختم. بعد به خیال خودم گفتم حتما بعد از مدتی که ترافیک وبلاگم بالا رفت می تونم سفارش تبلیغات از دیگران بگیرم و بزارم داخل وبلاگ و در ازای آن هزینه ای از آن ها دریافت کنم. ولی واقعا این طور نشد! و من برای اولین بار شکست خوردم.

کار بعدی که کردم اومدم توی سایت های تبلیغات کلیکی عضو شدم و روزانه روی تبلیغاتی که در پنل کاربریم بود کلیک میکردم.در روزهای اول خوب به نظر می رسید تا اینکه آخر ماه که شد دیدم زحماتی که در طول یک ماه کشیدم کلا هفت هزار تومن شده. برای بار دوم شکست خورد و رفتم سراغ کار دیگه ای.

این بار به سراغ سیستم های همکاری در فروش محصولات رفتم و شروع کردم به تبلیغات برای فروش محصولات مختلف. حتی هزینه هم برای تبلیغات کردم و پنل ایمیل مارکتینگ گرفتم و ایمیل های زیادی در روز به افرادی می فرستادم که کلا در ماه شاید سه تا سفارش اوکی میشد که پول تبلیغاتی که در ماه می دادم هم در نمی اومد. این کار هم ول کردم و به این نتیجه رسیدم تنها کسی که در سیستم های همکاری در فروش سود می کند صاحبان خود این سایت ها هستند و از این طریق(یعنی جذب بازاریاب برای فروش محصولاتشان) به صورت کاملا رایگان محصولات خود را بدون هیچ زحمتی به فروش می رسانند.من کارهای زیادی در اینترنت انجام دادم که همشون با شکست مواجه شد.

به این نتیجه رسیدم که با کار کردن برای دیگران آدم به جایی نمی رسه و فقط باید برای خودم کار کنم. روزهای زیادی به این فکر می کردم که چه طور باید از اینترنت کسب درآمد کنم.به این فکر رسیدم که الآن من تجربیات زیادی در زمینه فروش محصول و بازاریابی و وبلاگ نویسی و طراحی سایت (به طور متوسط) دارم چرا اینها رو به دیگران یاد ندم و از این طریق کسب درآمد نکنم؟ و از اینجا بود که با مشاوره برخی دوستان تونستم محصولات آموزشی- دانلودی خود را تولید و به مخاطبانم عرضه کنم.

دوست من فرقی نمی کنه که چه مهارت و تخصصی داری اگه نقاش آهنگ ساز یا نوازنده ای،اگه نویسنده ای اگه کارمندی یا کار آزاد داری اگه و اگه و اگه.هیچ فرقی نمی کنه و حتما نباید تخصص خاصی داشته باشی.اگه مهارتی داری که چه بهتر ولی اگه نداری حتما علایق و سرگرمی هایی داری دیگه؟ فکر نمی کنم آدمی باشه که به چیزی علاقه نداشته باشه.شما این مهارت ها و سرگرمی ها و تخصصتون رو خیلی راحت می تونی به آموزش تبدیل کنی و کسب درآمد داشته باشی.مطمئن باش کسانی هستند که دنبال آموزش هایی هستند که تو اونا رو بلدی.

هدف اصلی ما تولید محتوای دانلودی آموزش محور است که با این کار ساده میشه به میلیونها پول دست یافت. حتما پیش خودتون میگید مثلا مگه میشه با آشپزی کردن پول درآورد.یا مثلا با نجاری کردن چه طور میشه پولدار شد؟

راه اندازی فروشگاه دانلودی

فرض کنید شما کارهای دستی سفالی درست میکنید.شما می تونید آموزش های صوتی و تصویری را از مراحل ساخت کارهای دستیتون درست کنید و در فروشگاهی که در ادامه می گم چه طور راه اندازی کنید بزارید و به علاقمندان به کار شما آموزش هایی رو در این زمینه بدید.در ابتدا برای جذب بازدید کننده و مشتری باید مطلب رایگان با ارزشی در اختیار مخاطبانتون بزارید تا اعتمادشون رو جلب کنید.

مثال دیگری می زنم:فرض کنید شخصی نقاشی می کند و تابلو های نقاشی زیادی هم طراحی کرده است. به نظر شما این شخص چه طور میتونه از اینترنت کسب درآمد کنه؟خیلی راحته میتونه در فروشگاهی که راه میندازه عکسی از تابلو های نقاشیش بگیره و برای معرفی و نمایش و فروش تابلو های نقاشی خود این عکس ها را داخل فروشگاه خود بزاره.این از اولین روش.

روش دوم که هدف ما همینه ساخت مراحل تولید انواع تابلو های نقاشیش به هر سبکی که هست (البته تخصصی دراین زمینه ندارم) به صورت آموزش تصویری و قرار دادن آن در اختیار مخاطبان علاقمند به این موضوع است.

در این کسب و کار پتانسیل هایی وجود داره که در هیچ کدوم از کارهای دیگه وجود نداره. چرا؟

چون اولا دراین کسب و کار نیاز به سرمایه بالایی (شاید کمتر از پانصد هزار تومان) نداری و به راحتی با اطلاعاتی که داری میتونی کسب و کار خودت رو شروع کنی.دلیل دیگش اینکه کمترین ریسک رو داره به خاطر اینکه زیاد نمی خوای سرمایه گذاری کنی.

از طرفی اصلا نیازی نیست هزینه های جانبی مثل استخدام کارمند یا تاسیس دفتر کار و… کنی. شما با یک عدد کامپیوتر در اتاق خودت میتونی کارت رو شروع کنی به همین راحتی.مهمترین دلیل اینه که شما راحت به کمک این کار میتونی همه چیز رو اتوماتیک کنی و در حالی که خواب هستی یا در این کسب و کار پتانسیل هایی وجود داره که در هیچ کدوم از کارهای دیگه وجود نداره. چرا؟

چون اولا دراین کسب و کار نیاز به سرمایه بالایی (شاید کمتر از پانصد هزار تومان) نداری و به راحتی با اطلاعاتی که داری میتونی کسب و کار خودت رو شروع کنی.

دلیل دیگش اینکه کمترین ریسک رو داره به خاطر اینکه زیاد نمی خوای سرمایه گذاری کنی. از طرفی اصلا نیازی نیست هزینه های جانبی مثل استخدام کارمند یا تاسیس دفتر کار و… کنی. شما با یک عدد کامپیوتر در اتاق خودت میتونی کارت رو شروع کنی به همین راحتی.

مهمترین دلیل اینه که شما راحت به کمک این کار میتونی همه چیز رو اتوماتیک کنی و در حالی که خواب هستی پول درمیاری.هر وقت دوست داری از خواب بیدار میشی. هر وقت دوست داری می تونی مسافرت بری و و و.

اجازه بدید یک مثالی بزنم:
فرض کنید شما محصولی دارید به قیمت ۳۰ هزار تومان و سایت شما روزانه ۳۰۰ بازدید کننده دارد که رسیدن به این تعداد بازدید کننده در روز واقعا کار ساده ای است. فرض کنید از این ۳۰۰ نفر فقط ۱۵۰ نفرشون عضو سایت شما بشن.اگر همین طور پیش بره آخر ماه شما ۴۵۰۰ عضو دارید. حالا شما میای به این ۴۵۰۰ عضو یک ایمیل ارسال می کنی. فرض کنید از این تعداد عضو فقط یک درصدشون یعنی ۴۵ نفر محصول شما رو خریداری کنند در نتیجه درآمد شما از فروش این محصول میشه ۱۳۵۰۰۰۰ تومان. شما فقط با ارسال یک ایمیل تبلیغاتی (که طراحی و ارسال آن ۱۰ دقیقه هم زمان نمیبرد) به عضوهای خود در یک روز این میزان کسب درآمد داشتید.

باور نکردنیه نه؟ فراموش نکنید من در این مثال کمترین ها رو مثال زدم در صورتی که ممکنه شما چندین محصول با قیمت بیشتری داشته باشید. بازدید کننده بیشتر و در نتیجه عضوهای بیشتری داشته باشید حساب کنید ببینید چه اتفاقی می افته؟
دوست من باور کن رسیدن به این اعداد و ارقام کار بسیار ساده ای است و من مطمئن هستم تو می تونی بهش برسی.
متاسفانه خیلی ها خودشون رو باور ندارند و منتظرن یکی از راه برسه و در خونشون رو بزنه و به کار دعوتشون کنه. اما واقعا فکر می کنی با این کارا میشه به درآمدی که در بالا بهش اشاره کردم برسی؟ مسلما جوابش نه است. وقتی به راحتی از طریق اینترنت می تونی کسب درآمد میلیونی و چه بسا میلیاردی کاملا حلال داشته باشی چرا نکنی؟ واقعا بهش فکر کردی. من بهت قول میدم اگه همین الان دست به کار بشی و کسب و کار اینترنتی خودت رو راه بندازی در کمتر از شش ماه .

می تونی به این اعداد و ارقام برسی و دیگه برات باور نکردنی نیست.

فروشگاه دانلودی

برای تولید فایل آموزشی در قالب کتاب الکترونیکی فقط به یک برنامه ویرایش گر متن مثل Microsoft Word از مجموعه آفیس احتیاج دارید و به راحتی موقع خروجی گرفتن می تونید نوشته ی خود را به فایل پی دی اف تبدیل کنید. برای طراحی جلد کتاب هم می‌تونید از نرم افزار فوتوشاپ یا اگر حرفه ای تر هستید از نرم افزار In Design از مجموعه Adobe استفاده کنید.

برای تولید فایل های صوتی و تصویری خود احتیاج به میکروفون و دوربین فیلم برداری دارید. که در ابتدا نیاز به خرید دوربین دیجیتال نیست و از دوربین گوشی خود که اگر کیفیت بالایی داره می تونید استفاده کنید. برای خرید میکروفون می تونید از میکروفون های یو اس بی یا اینکه هدست با کیفیت خوب (در حد ۱۵۰ تومان) استفاده کنید. اگر آموزش شما صوتی است می تونید از هدست با کیفیت خوب استفاده کنید و برای ضبط و ویرایش صداتون می تونید از نرم افزار Adobe Audition استفاده کنید. اما اگر آموزش شما به صورت صوتی و تصویری است می تونید به دو صورت این کار را انجام دهید. اول اینکه می تونید مستقیما خودتون جلوی دوربین ظاهر شوید و با دوربینی که در بالا بهش اشاره کردم آموزش خودتون رو ضبط کنید.

اینکه می تونید آموزش خود را از طریق کامپیوتر و با استفاده از نرم افزارهای اسلاید شو مثل پاور پوینت انجام دهید. برای این کار شما نیاز به نرم افزاری دارید که از محیط صفحه ی کامپیوترتون فیلم برداری کنه که می تونید از نرم افزارهای Snagit و Camtasia استفاده کنید. همچنین برای توضیح آموزشتون باید از میکروفون یا همون هدستی که در بالا بهش اشاره کردم استفاده کنید.

از تولید محصول آموزشی و دانلودی خود نوبت به راه اندازی وب سایت فروشگاهی میرسه که برای این کار باید هاست و دامنه تهیه کنیم و در گام آخر سایت خودمون را طراحی کنیم.
هاست و دامنه چیست؟
هاست به معنی میزبان است و شما باید سایت خود را در محلی که همیشه آنلاین هست نگهداری کنید. هاست مانند یک کامپیوتر می ماند که اطلاعات سایت ما روی اون قرار داره و همیشه هم روشنه.

ایجاد فروشگاه دانلودی برای اینکه کاربران دسترسی همیشگی به سایت ما داشته بانشد باید فایل ها و اطلاعات سایت ما رو همین سیستم ما قرار داشته باشد.
دامین هم همون آدرس اینترنتی سایت ما است مثل ۸n8.ir  میتونیم از پسوندهای دیگری مثل .com .net .biz و غیره هم استفاده کنیم.

خرید دامنه برای فروشگاه

بعد از خرید هاست و دامین باید سایت خودمون رو طراحی کنیم و بالا بیاوریم. برای این کار می تونیم از طراحان سایت که در اینترنت فعالیت می کنند استفاده کنید که مبالغ زیادی دریافت می کنند و من اصلا برای شروع کار پیشنهاد نمی کنم از این روش استفاده کنید.
شما برای طراحی سایت خود می تونید از سیستم فروشگاه ساز هشت  استفاده کنید و به راحتی با چند کلیک می تونید سایت خود را طراحی کنید. آموزش های رایگان مربوط به فروشگاه ساز هشت هم در helper.8n8.ir موجود است.پس فراموش نکنید اصلا نیازی به هزینه های گزاف و صرف وقت جهت راه اندلزی فروشگاه دانلودی ندارید و شما به راحتی خودتون می تونید فروشگاه خودتون رو در سایت زیر با هزینه ایی فوق العاده کم (زیر سی هزار تومن)بالا بیاورید.

http://8n8.ir

کلام آخر
ما در این مقاله سعی کردیم انگیزه ای در شما ایجاد کنیم که به راحتی و بدون ترس کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید آن هم به روش راه اندازی فروشگاه دانلودی به روشی ساده و بدون هزینه های گزاف و بدون پرداخت هزینه و پورسانت و به صورت کاملا مستقل.

این نکته را دقت کنید هم اینک سیستمهای همکاری در فروش فایل زیادی وجود دارند که رایگان برای شما فروشگاه دانلودی می سازند ولی باید در این سایتها پورسانتهایی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد بپردازید و در واقع هیچگاه مستقل نخواهید بود و همانطور که توضیح دادم شما برای آنها کار می کنید نه برای خودتان.

اما در فروشگاه ساز هشت بعد از پرداخت هزینه ی بسیار کم راه اندازی فروشگاه تان دیگر هیچ پورسانتی نمیدهید و مستقل هستید

تازه یه نکته مهم اینکه می توانید علاوه بر فروشگاه دانلودی برای خودتان همزمان و در کنار فروش محصولات دانلودی ، محصولات فیزیکی هم بفروشید

دوست من در ابتدای کار ممکن است نتایج خوبی دریافت نکنی ولی نباید هیچ وقت مایوس بشی و دست از کار برداری. باید حداقل روزی ۳ ساعت روی فروشگاه دانلودی خود کار کنی و حداقل ۴ ماه از فعالیت خود بگذرد تا به نتایج مطلوبی برسی.
کسب درآمد از اینترنت کار راحتی است به شرط اینکه زحمت بکشی و تلاش کنی. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی خود حتما به این نکته باید توجه کنی که فروشگاه خود را از طریق تبلیغات رایگان به مخاطبانت معرفی کنی و برای جلب اعتماد مشتری ابتدا از مطالب رایگان و با کیفیت در فروشگاه خود استفاده کنی.